Novinky

„Díky LNG jsme získali lukrativní zakázky,“ říká Marek Bláha z ABBM

„Překvapil mě velký zájem výrobních firem o alternativní pohony. Díky LNG jsme získali nové, lukrativní zakázky,“ říká Marek Bláha o svých zkušenostech s využíváním LNG kamionů. Marek je jednatelem dopravní společnosti ABBM, která se specializuje na velkoobjemovou přepravu zboží pro automobilový a papírenský průmysl. „Díky naší otevřenosti k novým výzvám a profesionálnímu přístupu se nám daří udržet si zákazníky i rozvíjet firmu. Pomáhá nám v tom také LNG.“

„S LNG kamiony jsme už projeli celou Evropu,“ říká Petr Michalička z Helicar

„S LNG se nám jezdí skvěle, ale v České republice chybí významnější podpora pro zavádění této technologie. To je škoda, protože LNG už v Evropě frčí na plný plyn a tuzemským autodopravcům ujíždí vlak,“ říká Petr Michalička o technologii, která pomáhá snižovat škodlivé emise i provozní náklady. „Helicar se drží v čele pelotonu logistiky díky obchodnímu know-how a zavádění inovací. Mezi ně patří i využívání LNG kamionů,“ pokračuje Michalička, který v Helicar působí v roli technického ředitele skupiny ATG. A právě o příběhu LNG v Helicar je dnešní rozhovor.

První konferenci o LNG v ČR uspořádali plynaři z GasNetu

Největší tuzemský distributor zemního plynu společnost GasNet uspořádala společně s dalšími subjekty vůbec první konferenci o využití LNG v nákladní dopravě v České republice. Kromě představitelů GasNetu na konferenci vystoupili zástupci Ministerstva dopravy, VUT v Brně i dalších subjektů podílejících se na rozvoji tohoto efektivního a ekologického paliva v nákladní dopravě. Účastníci konference potvrdili dobrou perspektivu LNG v České republice.

GasNet uvedl v Mladé Boleslavi do provozu druhou mobilní samoobslužnou čerpací stanici na LNG

Společnost GasNet, tuzemský lídr v distribuci zemního plynu, úspěšně zprovoznila v České republice už svou druhou mobilní veřejnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn – LNG. Samoobslužná čerpací stanice se nachází v Kosmonosech u Mladé Boleslavi v bezprostřední blízkosti dálnice D10. Řidičům nákladních vozů na LNG je tato moderní a ekologická technologie v Mladé Boleslavi k dispozici non-stop.

Škoda Auto a ČPS podepsaly memorandum o podpoře LNG

Český plynárenský svaz v úzké koordinaci se společností GasNet zaznamenal velký úspěch. Největší tuzemská automobilka Škoda Auto podepsala ve středu 11. listopadu s ČPS memorandum o spolupráci při podpoře trhu s LNG. Lídr tuzemského automobilového trhu a jedna z největších českých firem aktivně podpoří širší využívání vozidel na zkapalněný zemní plyn. Škoda Auto bude aktivně motivovat a do využívání LNG zapojovat své subdodavatele.

Další články