Pro dopravce

Při plánování obnovy nebo rozšíření vozového parku zvažte LNG pohon a porovnejte jeho výkon i ekonomiku s naftovým.

LNG je vhodné jak pro regionální dopravu, tak pro mezinárodní dálkovou přepravu a to díky vysokým dojezdům a síti plnících stanic v zahraničí. Lze ho využít na různé typy souprav:

  • plachtové soupravy
  • chladírenské soupravy
  • sklápěcí soupravy
  • cisternové soupravy
  • kontejnerové soupravy

LNG vs. Nafta - porovnání schéma

Pe.tra S.r.l.

Pe.tra S.r.l.

Italský dopravce z Bergama

Provozuje flotilu 120 nákladních vozů LNG, která operuje na trase Bergamo – Torino. Uvádí dlouhodobou průměrnou spotřebu 24 kg LNG / 100 km, zatímco dlouhodobá spotřeba nafty na této trase je na úrovni 28,6 l /100 km.

DS Holding a.s.

DS Holding a.s.

Velký český dopravce specializující se na přepravu těžkých stavebních materiálů

Disponuje flotilou 130 nákladních vozů. Testoval LNG vozy značek IVECO a SCANIA v květnu 2019. Vozy byly podrobeny měsíčnímu plnému pracovnímu zatížení kdy najely více než 14 000 km a převezly 4 400 tun nákladu. Stejné zatížení i trasy absolvoval také vůz s naftovým pohonem. Provoz LNG vozů byl v případě tohoto dopravce v nákladech na pohonné hmoty o 23 % úspornější.

Na úsporný a ekologicky příznivý LNG pohon při dopravě produktů spoléhá celá řada známých mezinárodních značek. Právě tyto společnosti preferují ve výběrových řízeních dopravce, kteří mohou nabídnout alternativní pohon svých vozů (v tomto případě jde výhradně o LNG) a tak přispívají ke snižování emisí škodlivin a CO2:

  • supermarkety - Lidl, Coop, Carrefour
  • gastronomie a nápoje - Nestlé Waters, Coca-Cola, McDonald´s, Unilever, Ferrero, Orangina,
  • nábytek - IKEA, Leroy Merlin
  • kurýrní služby - DHL, GLS, TNT
  • ostatní - Michelin, Saint Gobain, Sanofi, Vuitton, Lyreco

Buďte připraveni na nové emisní normy a regulace! S LNG vozy jste o krok napřed.

Společnost zastoupená jak politickou reprezentací, tak i neziskovými organizacemi, stupňuje své požadavky na čistější alternativní paliva a to nejen pro osobní přepravu, ale i pro těžkou nákladní dopravu, která se například na emisích CO2 podílí čtvrtinou v celosvětovém měřítku.

Podle rozhodnutí Evropské Komise nová nákladní vozidla musí snížit emise CO2 minimálně o 15 % do roku 2025, do roku 2030 je to již o 30 %. Konkrétní cíl pro snížení emisí bude stanoven na základě referenčního období od 1. července 2019 do 30. června 2020 a vyjde z průměrných emisí CO2 těžkých nákladních vozidel.

Z pohledu společnosti, regulačních orgánů, ale i výrobců nákladních vozidel a konečně samotných logistických a spedičních společností mluvíme o TRVALE UDRŽITELNÉ DOPRAVĚ, jejíž strategie je vystavěna na alternativních palivech a úspornosti.

Nižší náklady než na motorovou naftu

Cena za 1 kg LNG je výrazně nižší než cena 1 l motorové nafty.

Vaše náklady spojené s nákupem pohonných hmot mohou klesnout o více než 20 ‍%.

Úspora s LNG ve Vašem podnikání

Rádi zpracujeme kalkulaci na míru, která zohlední individuální podmínky každého přepravce.

Pro více informací
nás kontaktujte
na e-mailu info@lng.cz
nebo pomocí formuláře.

Nabídka LNG nákladních vozů v ČR