LNG je spolehlivá a prověřená technologie, kterou evropští dopravci již využívají. V současnosti jezdí po evropských silnicích na LNG více než 6 000 vozidel.

LNG je vhodné jak pro regionální dopravu, tak pro mezinárodní dálkovou přepravu a to díky vysokým dojezdům a síti plnících stanic v zahraničí. Lze ho využít na různé typy souprav:

  • plachtové soupravy
  • chladírenské soupravy
  • sklápěcí soupravy
  • cisternové soupravy
  • kontejnerové soupravy
LNG porovnání

Nabízíme bioLNG

BioLNG je jediné skutečně dostupné a efektivní řešení, jak snížit emisní stopu vaší dopravy i související náklady na emisní povolenky, které mají v dopravě začít platit v roce 2027. Na jaře 2024 navíc dojde ke zvýšení sazeb mýtných poplatků o novou složku navázanou na emise.

BioLNG natankujete na všech plnicích stanicích GasNetu.

Zkapalněný biometan pro tahače je skvělé řešení nejen pro logistické společnosti, ale zejména pro ty, kdo si u nich přepravu svého zboží objednávají. BioLNG představuje cestu k naplnění vašich cílů v oblasti odpovědného podnikání a umožní snižovat vaši emisní stopu nejen ze samotné výroby, ale i z distribuce vašich výrobků. Jedná se o velmi pokročilé palivo cirkulární ekonomiky, které se vyrábí ze zbytků potravin, zemědělského odpadu nebo dokonce z kalu odpadní vody.

Kontaktujte nás na support@LNG.cz nebo prostřednictví kontaktního formuláře.

Naše bioLNG má certifikaci ISCC

Zjistěte více:

Jezdí s námi

DHL

Mezinárodní logistická, poštovní a kurýrní společnost, která mezi prvními začala v Česku provozovat flotilu tahačů na LNG.

Rovologistik

Přepravní společnost s dlouholetou tradicí v regionu střední Čechy s dlouhodobě nasmlouvanými kontrakty v oblasti automobilového průmyslu. Provozuje přes dvacet LNG tahačů.

Budějovický Budvar

Jeden z největších českých pivovarů. Po úspěšném testu zakoupil a do provozu nasadil první LNG vozidla.

Na úsporný a ekologicky příznivý LNG pohon při dopravě produktů spoléhá celá řada známých mezinárodních značek. Právě tyto společnosti preferují ve výběrových řízeních dopravce, kteří mohou nabídnout alternativní pohon svých vozů (v tomto případě jde výhradně o LNG) a tak přispívají ke snižování emisí škodlivin a CO2:

  • supermarkety - Lidl, Coop, Carrefour
  • gastronomie a nápoje - Nestlé Waters, Coca-Cola, McDonald´s, Unilever, Ferrero, Orangina
  • nábytek - IKEA, Leroy Merlin
  • kurýrní služby - DHL, GLS, TNT
  • ostatní - Michelin, Saint Gobain, Sanofi, Vuitton, Lyrec

Úspora s LNG ve Vašem podnikání

E-mail: support@LNG.cz

Rádi zpracujeme kalkulaci na míru, která zohlední individuální podmínky každého přepravce.

Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu nebo pomocí formuláře.

Společnost GasNet Služby, s.r.o., se sídlem Plynárenská 499/1, 602 00 Brno, IČ: 27935311 (dále jen "GasNet Služby"), je Správcem osobních údajů ve smyslu Nařízení evropského parlamentu a rady (EU) číslo 2016/679 ze dne 27. dubna 2016. Informace o jejich zpracování vyžadované platnými právními předpisy, včetně jejich rozsahu a účelu, přehledu práv a povinností GasNet Služby a aktualizovaného seznamu zpracovatelů osobních údajů, jsou zveřejněny na webové stránce GasNet služby (zde) a na vyžádání budou poskytnuty na kontaktních místech GasNet Služby.